User Tools

Site Tools


cs:faq

FAQ

Co mám dělat, když chci všechno přesunout na nový počítač?

Room Arranger od verze 7.0 umisťuje všechen váš uživatelský obsah (knihovny objektů a textur, oblíbené barvy) do vaší složky Dokumenty\Room Arranger. Takže jen zkopírujte obsah této složky (včetně podsložek) do příslušného místa na novém počítači.

Poté si samozřejmě překopírujte všechny své projety. Poznamenejme, že pokud jste použili nějaké textury, jsou od verze 7 ukládány do každého souboru projektu, a není se o ně nutné starat. Pokud byl projekt uložen v předchozí verzi, zkopírujte si prosím i všechny textury a dodržte přitom relativní cesty vůči projektům (nebo jen projekty znovu uložte v aktuální verzi programu).

Na novém počítači můžete použít stejné sériové číslo.

Nainstaloval jsem si novou verzi a mé projekty jsou pryč! Jsou ztracené?!

Toto se může stát, pokud si ukládáte projekty ve složce Program Files\Room Arranger.
Projekty můžete najít tak, že budete necháte hledat po celém disku soubory *.rap. Nejspíše je najdete v C:\Users\username\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Room Arranger

Složky v Program Files nejsou určeny k ukládání uživatelských dat, zkopírujte si prosím projekty třeba do svých Dokumentů.

Jak zkopírovat uživatelskou knihovnu z PC na iPad?

Soubor buďto můžete pomocí iTunes nebo přes Dropbox. Jen zkopírujte soubor UserLib.ral uložený ve vaší složce Dokumenty\Room Arranger do Dropboxu, a na iPadu jej v Room Arrangeru otevřete funkcí Otevřít projekt. Obsah souboru bude sloučen do uživatelské knihovny na iPadu.

Pokud na iPadu otevřete soubor UserLib.ral, najdou se v aktuální knihovně objekty se stejným jménem a aktualizují se. Všechny ostatní soubory jsou přidány. Pokud otevřete jiný *.ral soubor, bude zkopírován do iPadu celý tak, jak je, tedy bez slučování.

Do knihovny můžete také přidat jednotlivé objekty uložené v souborech *.rao, které si můžete stáhnout z naší webové knihovny nebo exportováním z vaší uživatelské knihovny na PC.

Nejsem spokojený s výchozím 3D prohlížečem. Je možné používat nějaký jiný?

Pokud by vám vestavěný 3D prohlížeč nevyhovoval, můžete si nainstalovat libovolný VRML prohlížeč a používat jej místo něj. Většina je nabízena zdarma. 3D prohlížení v nich může být rychlejší, ale můžete postrádat některé funkce. V Room Arrangeru jej vybrete v okně Prozkoumat v 3D - nastavení jako VRML plugin. Doporučené VRML prohlížeče jsou:

Cortona 3D: www.parallelgraphics.com
BS Contact: www.bitmanagement.de

Jak udělám střechu?

Je mi líto, ale Room Arranger ještě nemá nástroj pro střechy. Musíte ji udělat manuálně pomocí 3D rotace u obdélníků, mnohoúhelníků nebo trojúhelníků, nebo s využitím objektu Nakloněná rovina z knihovny.

Jak můžu importovat objekty z CADu?

Toto je velmi obtížný úkol, který je popsaný v jednom z tipů. Spíše bych doporučoval objekt znovu vyrobit v samotném Room Arrangeru, od nuly (pomocí seskupování).

cs/faq.txt · Last modified: 2023/01/23 14:26 by 127.0.0.1